Anglia: Boston United zaczną budowę tego lata?

źródło: BostonTarget.co.uk

Anglia: Boston United zaczną budowę tego lata? W minionym tygodniu miasto wydało zgodę na budowę nowego stadionu Boston United. Klub chce wejść na plac budowy latem i skończyć zadanie w 22 miesiące – czytamy na BostonTarget.co.uk.

Reklama

Przed Wielkanocą rada miasta w Bostonie przyznała pozwolenie na budowę nowego stadionu dla Boston United. Pomieści poniżej 5 tys. miejsc i wraz z wbudowaną od południowej strony halą ma kosztować ok. 5,5 mln funtów.  

- Jest wiele rzeczy do zrobienia, jak rondo na drodze A16, ale chcemy wejść na plac budowy w tym roku, najlepiej jeszcze latem. Budowa ronda zajmie 3-4 miesiące, dopiero potem zaczniemy prace nad samym stadionem. Po zbudowaniu dojazdu postawienie stadionu zajmie 18 miesięcy – wylicza prezes Boston United, David Newton.

Kluczowe dla losów inwestycji jest zabezpieczenie ostatniej transzy finansowania. Prawie 40% budżetu ma pochodzić z funduszy Sport England. Wniosek o wkład rzędu 2 mln funtów dopiero zostanie złożony, ale Boston United zapewniają, że spełniają wszelkie warunki do otrzymania środków.

Boston Community Stadium

Boston Community Stadium

Reklama