Zurych: A może taki stadion dla Grasshoppers?

źródło: własne; autor: michał

Zurych: A może taki stadion dla Grasshoppers? Od dekady w Zurychu trwa impas związany z brakiem nowego stadionu piłkarskiego. Stare Hardturm zburzone, a nowego obiektu mimo prób nie udało się postawić. Grupa internautów postanowiła to zmienić.

Reklama

Mało kto poza samymi mieszkańcami dziś pamięta jeszcze, że w 2008 Euro w Zurychu miało odbyć się na nowym Hardturm. Ostatecznie jednak stadionu nie udało się zbudować, a honor miasta ratował „rezerwowy” Letzigrund. W 2007 stare Hardturm zamknięto, a nowe do dziś nie powstało. Ostatnia próba wskrzeszenia piłkarskiego serca Zurychu poległa w 2013, gdy mieszkańcy w referendum nie zgodzili się na budowę z publicznych środków. Od tego czasu postępów brak.

W tych okolicznościach we wrześniu narodził się pomysł użytkowników Skyscrapercity, by zaproponować nowy stadion w miejscu historycznego Hardturm. Pojemnością miał być zbliżony do anulowanego w 2013 planu – co najmniej 18 tys. miejsc, a maksymalnie 25 tysięcy. Oczywiście całość musiała być zgodna z wymogami UEFA.

Poniżej przedstawiamy po jednej wizualizacji (alfabetyczna kolejność wg loginów autorów) dziewięciu przesłanych zgłoszeń i zapraszamy do poznania wszystkich koncepcji bliżej na forum SSC.

brianjc

New Hardturm?

Liverpudlian82

New Hardturm?

marseille13

New Hardturm?

MFJones

New Hardturm?

molacz

New Hardturm?

ressy14

New Hardturm?

ryanjmcconnell

New Hardturm?

sempe3

New Hardturm?

stefan2000

New Hardturm?

Reklama