Seattle: Spłacą stadion… 15 lat po wyburzeniu

źródło: USAToday.com; autor: michał

Seattle: Spłacą stadion… 15 lat po wyburzeniu Władze Hrabstwa King ogłosiły, że udało się uzbierać środki potrzebne do spłacenia kredytu na remont Kingdome. Tyle że stadion nie istnieje już od 15 lat – podaje USA Today.

Reklama

W minionym tygodniu władze Hrabstwa King w Seattle podały, że dodatkowe środki z podatków hotelowo-motelowych umożliwią spłacenie w terminie kredytu na remont Kingdome z 1994 roku. Stadion wymagał wówczas bardzo poważnego remontu, wartego ponad 50 mln $, ponieważ okładzina dachu zaczęła spadać na widownię tuż przed jednym z meczów.

Kingdome© King County

Remont sfinansowano w ramach 20-letniego kredytu, który wymaga spłaty do końca 2015 roku. I do tego terminu środki zostaną zwrócone. Wcześniej jednak King County przetrzyma je na lokacie, a uzyskany procent przeznaczy na projekty kulturalne.

W samej spłacie kredytu nie ma nic niezwykłego – zostanie wykonana zgodnie z planem. Na ironię zakrawa jednak fakt, że stadion od 15 lat nie istnieje. W związku z problemami właśnie z dachem (choć nie tylko) został zburzony 26 marca 2000 roku. Wielokrotnie poddawano więc pod wątpliwość celowość dużego wydatku na generalny remont z 1994.

Kingdome© Seattle Municipal Archives

Reklama