Rzym: Budowa Romy przed końcem roku?

źródło: AP | opracował: MK; autor: michał

Rzym: Budowa Romy przed końcem roku? Amerykański właściciel AS Romy liczy, że tej jesieni uda się wbić pierwszą łopatę pod nowy stadion. Choć to spore opóźnienie w stosunku do pierwotnych planów, James Pallotta jest zadowolony.

Reklama

Nowy stadion dla AS Romy wciąż jest w fazie planowania, choć pierwotny termin wbicia pierwszej łopaty minął w 2014. Mimo to właściciel klubu nie traci entuzjazmu. – Właściwie to wszystko idzie dobrze. Wszyscy chcą stadionu – burmistrz, radni. Tyle że to skomplikowany projekt – powiedział James Pallotta dla Associated Press.

Mam nadzieję, że tej jesieni. Do tego czasu wszystko powinno dojść do etapu wbicia pierwszej łopaty – zadeklarował Amerykanin odnośnie rozpoczęcia budowy. Choć to rok od poprzedniego terminu, Pallotta zapewnia, że otwarcie wciąż jest planowane na start sezonu 2017.

Stadio della Roma

Milioner zapewnił, że projekt nie jest zagrożony. W piątek spotkał się z burmistrzem Rzymu, który również potwierdził, że budowa pod koniec roku wreszcie powinna ruszyć.

- To nie procedury są skomplikowane, ale sam projekt. To nie tylko stadion piłkarski. Jest centrum biurowe, treningowe, jest 30 tys. m2 powierzchni rozrywkowej. Będą koncerty i festiwale, będą mecze futbolu amerykańskiego – wylicza James Pallotta. Cała inwestycja ma pochłonąć ok. 1 mld €, z czego sam stadion 341 mln.

Reklama