Moskwa: Na stadion Spartaka dopłyniesz łodzią

źródło: własne | MK

Moskwa: Na stadion Spartaka dopłyniesz łodzią Przy Otkritie Arenie powstanie przystań. Dzięki niej będzie można przepłynąć na mecz nawet wprost z Placu Czerwonego. Ma to być atrakcja dla turystów i kibiców.

Reklama

Stadion Spartaka Moskwa już został otwarty. Poza dużą popularnością w plebiscycie Stadion Roku obiekt ma na koncie niezłe wyniki frekwencji. Derby z trzema rywalami z Moskwy (Lokomotiv, Dynamo, Torpedo) oglądało każdorazowo od 36 do 39 tysięcy widzów.

Teraz czas na przeobrażenie okolicy obiektu. Stadion stoi na niezagospodarowanym terenie po dawnym lotnisku Tuszyno i wkrótce ma zostać otoczony zupełnie nowym osiedlem. Poza tysiącami mieszkań znajdą się tu centrum handlowe, węzeł transportu publicznego, kompleks rekreacyjny, biura i urzędy.

Otkritie Arena

Będzie też miejsce na nieoczekiwany dodatek – przystań promową. Dzięki niej turyści odwiedzający Moskwę, ale także kibice z różnych części miasta będą mogli dotrzeć na mecze wzdłuż biegu rzeki Moskwy. A ponieważ ta oplata kluczowe rejony miasta, droga wodna może okazać się ciekawą alternatywą dla odwiedzających. Umożliwi zwiedzenie dwóch największych stadionów w mieście, ponieważ przy Łużnikach przystań już jest.

Realizacja wielkiego planu dla Tuszyna już jest w toku. Pierwsze prace budowlane w części mieszkaniowej zaczną się jeszcze tej wiosny. Przy samym stadionie powstaną z kolei monumenty upamiętniające istotne postaci z historii Spartaka, przede wszystkim Fiodora Czerenkowa.

Reklama