Anglia: Na stadionie Reading jeden stopień jest wyższy od innych

źródło: własne; autor: michał

Anglia: Na stadionie Reading jeden stopień jest wyższy od innych Nigdy nie sądziliśmy, że tak kuriozalny tytuł może się u nas pojawić. Ale fakty nie kłamią: jeden stopień na Madejski Stadium jest wyższy od pozostałych, przez co ludzie stale się potykają.

Reklama

Trudno powiedzieć, co jest w tej historii bardziej zabawne: opowiadanie o tym, że jeden schodek na stadionie jest wyższy od innych czy fakt, że wieść obiegła już cały świat? W ostatnich paru dniach wirusowo rozchodzi się poniższe nagranie Jona Jacksona, pokazujące ludzi potykających się o stopień na Madejski Stadium.

Sytuacja jest prosta: na wszystkich sektorach stadionu Reading FC stopień oznaczony literą S jest minimalnie wyższy od pozostałych. W związku z tym ludzie odruchowo stawiający takie same kroki potykają się właśnie przy S.

Lokalny serwis GetReading.co.uk  informuje, że ta pozornie zabawna sytuacja ma swoje nieprzyjemne konsekwencje. Kibice relacjonują, że niektórzy wskutek potknięcia rzeczywiście boleśnie upadają lub oblewają się napojami, czasem gorącymi.

Reklama