Sulejówek: Legia musi przenieść planowaną akademię piłkarską

źródło: Legionisci.com; autor: michał

Sulejówek: Legia musi przenieść planowaną akademię piłkarską Mimo trwających rok rozmów nie udało się sfinalizować planu budowy akademii piłkarskiej Legii Warszawa w Sulejówku. Klub poinformował o porzuceniu planu. Relacja Legionisci.com.

Reklama

Pokazane w minionym roku wizualizacje imponowały rozmachem – to miał być jeden z najlepszych ośrodków doskonalenia młodych piłkarzy w Polsce. Zespół 7 boisk i pawilon administracyjno-użytkowy miały kosztować w sumie 40 milionów.

Całość miała powstać do 2018 roku w bezpośrednim otoczeniu Stadionu Miejskiego w Sulejówku. Niestety, rozmowy rozpoczęte 19 lutego 2014 nie doczekały szczęśliwego zakończenia.

Dużo czasu i środków poświęciliśmy idei zrealizowania Akademii w Sulejówku i przygotowaniu jego koncepcji architektonicznej z wykorzystaniem niedokończonej inwestycji domu spokojnej starości oraz opracowaniu szczegółowych założeń współpracy z miastem i Victorią Sulejówek. Zobowiązaliśmy się do stworzenia obiektów sportowych dostępnych dla wszystkich mieszkańców oraz zagospodarowania przestrzeni parkowej dla celów publicznych. Jednocześnie przedstawiliśmy warunki naszej oferty, których wybrane elementy nie mogły podlegać fundamentalnej zmianie, ponieważ tylko w takiej formule współpracy umożliwiały pozyskanie środków finansowych na tak długoterminową i wielomilionową inwestycję – pisze w piśmie Legia.

Powodem fiaska miała być formuła przekazania gruntów. Kub chciał wieczystego użytkowania ok. 7 hektarów, a radni woleli dzierżawę na kilkadziesiąt lat.

Legia podkreśliła także, że spotkała się z przypadkami przekazywania przez niektórych przedstawicieli Rady Miasta w trakcie spotkań z mieszkańcami nieprawdziwych dotyczących informacji założeń inwestycji, oferty i kondycji finansowej klubu. Projekt, który ma tak silny charakter społeczny, nie może być realizowany w atmosferze niezgody, nieprawdy i politycznej rywalizacji. Legia ma w Sulejówku wielu przyjaciół i jest dla nas priorytetem, aby tak zostało - napisały władze stołecznego klubu.

Akademia Legii

Akademia Legii

Akademia Legii

Reklama