SR2014 Nagroda Publiczności: 3. Otkritie Arena

źródło: własne

SR2014 Nagroda Publiczności: 3. Otkritie Arena Niezwykłe wsparcie z Rosji (i nie tylko) dało nowemu stadionowi Spartaka Moskwa trzecie miejsce.

Reklama

W tej edycji Stadionu Roku odnotowaliśmy rekordową liczbę uczestników, aż 96 772. Prawie co czwarty głosujący umieścił w swojej pierwszej piątce Otkritie Arenę. Nowy stadion Spartaka Moskwa wsparło w sumie 22 872 głosujących.

Otkritie Arena

Co nie dziwi, największe wsparcie przyszło z Rosji. Najbardziej popularny klub w największym kraju świata po latach oczekiwania wreszcie przeprowadził się „na swoje”, a entuzjazm kibiców jest ogromny. Ale nie tylko głosy Rosjan pomogły osiągnąć podium – Otkritie Arenę wspierali głosujący z kilkunastu innych krajów.

Całkowita punktacja 89 518 punktów to więcej niż mieli zwycięzcy poprzednich edycji, ale w związku z ogromną liczbą głosów w tym roku, wystarczyło „tylko” na trzecie miejsce.

Otkritie Arena

Otkritie Arena okiem Jury

Nasi jurorzy nie mieli tyle entuzjazmu dla moskiewskiego stadionu, ile głosujący z Rosji. Otkritie Arena wylądowała w drugiej połowie stawki, choć wszyscy jednogłośnie ocenili, że ma swoje bardzo mocne strony.

Otkritie Arena

- Białe i czerwone łuski zostały bardzo dobrze wykonane i są kluczową zaletą tego projektu. Jednak konstrukcja dachu w mojej ocenie jest ciężkawa, pochłaniając ogromną ilość stali przy bardzo ubogim walorze estetycznym – twierdzi Mike Bell. Niemal identycznie projekt ocenia Bob van Bebber, nasz drugi juror z RPA. – Manifestowanie barw klubowych oraz herbu przez pokrycie stadionu łuską w formie rombów to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety wielki ekran w fasadzie ujmuje nieco uroku, podobnie do podkreślonej stalowej konstrukcji dachu. Stadion wydaje się naprawdę drogi w realizacji – mówi van Bebber.

Reklama