Niemcy: Mieszkańcy Fryburga zagłosowali za stadionem

źródło: własne

Niemcy: Mieszkańcy Fryburga zagłosowali za stadionem W niedzielnym referendum zdecydowana większość mieszkańców Fryburga opowiedziała się za budową nowego stadionu. Jedynie mieszkańcy dwóch osiedli obok planowanego obiektu są przeciwko.

Reklama

W listopadzie plany nowego stadionu w miejscu starego lotniska Wolfswinkel zaakceptowali radni. W niedzielę sprawa trafiła pod długo wyczekiwane głosowanie mieszkańców. Uprawionych do głosowania było ponad 170 tys. osób, a frekwencja wyniosła 46,5% - znacznie powyżej minimum ustalonego na poziomie 25%.

Dobra wiadomość dla zwolenników stadionu przyszła niespełna godzinę po zamknięciu lokali wyborczych: za budową stadionu w miejscu lotniska opowiedziało się 58,2%. W rozkładzie na dzielnice i osiedla jedynie dwa miejsca – te najbliżej planowanej inwestycji – były przeciwko.

78 419 wyborców zatwierdziło w niedzielę nie tylko samą budowę stadionu dla S.C. Freiburg, ale również model finansowania z uwzględnieniem środków publicznych (udział samorządu i landu).

Nowy stadion ma więc zielone światło, ale na rozpoczęcie budowy jeszcze trzeba poczekać. Według klubu realnie otwarcie stadionu może nastąpić w 2019 roku. Obiekt pomieści ok. 35 tys. widzów.

Stadion Wolfswinkel

Stadion Wolfswinkel

Reklama