Meksyk: Azteca przejdzie modernizację, już nie jest największa

źródło: własne | MK; autor: michał

Meksyk: Azteca przejdzie modernizację, już nie jest największa Legendarny stadion wkrótce będzie obchodził 50-lecie istnienia, ale dziś nie jest już tak imponujący jak przed laty. Dlatego ma przejść kompleksową modernizację. Największe zmiany zajdą jednak obok.

Reklama

„Gigant z Santa Ursula” w przyszłym roku skończy pół wieku, Od początku istnienia Estadio Azteca jest jednym z największych stadionów świata, co po części utrudnia jego kompletną modernizację. Przy tej skali nawet niedawna wymiana siedzisk na indywidualne krzesełka prowadzona była w kilku fazach.

Przy okazji warto dodać, że aktualnie Azteca ma 95,5 tys. krzesełek, czyli straciła tytuł największego stadionu z indywidualnymi siedziskami na rzecz Camp Nou. Pojemność potwierdził dyrektor ds. imprez stadionu.

W kolejnych latach zanosi się jednak na znacznie większe zmiany niż tylko wymiana miejsc siedzących. Właściciel obiektu planuje rozbudowę kompleksu o centrum handlowe (130 tys. m2), biura (20 tys. m2) i dwa hotele. Centrum pochłonie też znaczną część Parque Santa Ursula i stworzy nowe przedpole stadionu.

Kompleks ma również zapewnić ok. 2,5 tys. miejsc parkingowych. Aktualnie niedobory parkingów przy pojemności prawie 100 tys. miejsc stanowią poważny problem dla całej dzielnicy, gdzie kibice zostawiają swoje auta.

Właściciel stadionu, Grupo Televisa, w konkursie wyłonił koncepcję złożoną przez konsorcjum IQR oraz Alhel. To dwie firmy specjalizujące się w budowie centrów komercyjnych oraz biurowców.

W ramach projektu deweloperzy mają również solidnie zmodernizować stadion, by spełniał najwyższe aktualne normy. Przede wszystkim zmiany obejmą strefę VIP, jednak aktualnie informacji na temat planów wobec samego stadionu jest niewiele. Nie ma jeszcze złożonych wniosków o pozwolenia, dlatego prace nad projektem należy traktować jako wstępne, a wizualizacje wciąż nie ostateczne.

Estadio Azteca

Estadio Azteca

Estadio Azteca

Reklama