Łódź: Jeszcze tylko dźwigary na południu

źródło: własne | MK

Łódź: Jeszcze tylko dźwigary na południu Nad główną trybuną i północnym narożnikiem stadionu ŁKS są już zamontowane wszystkie dźwigary konstrukcji dachu. Brakuje więc już tylko czterech nad południowym rogiem stadionu.

Reklama

Nowy stadion dla ŁKS powstaje zgodnie z harmonogramem założonym przez firmę Mirbud. Latem wszystko powinno być gotowe na otwarcie. Prace nad główną konstrukcją żelbetową są na ukończeniu. Z trybun zaplanowanych w pierwszej fazie (zachodnia i dwa narożniki) została do ułożenia już tylko garstka stopnic na południu.

Stadion ŁKS© Bartek Kuśmierz

Podobnie przedstawiają się postępy w przygotowaniu głównej konstrukcji dachu. Do piątku zainstalowano wszystkie cztery dźwigary nad północnym narożnikiem stadionu, czyli na montaż czekają już tylko kolejne na południu. Nie cztery, a trzy, ponieważ pierwszy zawisł nad trybunami w sobotę. Poszycie będzie rozpinane dopiero wiosną, gdy poprawi się pogoda.

Stadion ŁKS© Bartek Kuśmierz

Stadion ŁKS© Bartek Kuśmierz

Zmiany widać też z dnia na dzień na fasadzie zachodniej trybuny. Podczas gdy we wnętrzu trwa przygotowywanie pomieszczeń pod szatnie, zaplecze administracyjne i medialne, na ścianach pojawiają się ostatnie szyby i materiały ociepleniowe.

Wszystkie dzisiejsze zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości fotografa Bartka Kuśmierza. Jego wprawne znalazło również próbki materiałów, jakimi okładane będą posadzki i wewnętrzne ściany trybuny zachodniej. Zgodnie z zapowiedziami miasta dominują odcienie brązu i szarości – od prawie białego po ciemny grafit.

Stadion ŁKS© Bartek Kuśmierz

Stadion ŁKS© Bartek Kuśmierz

Stadion ŁKS© Bartek Kuśmierz

 

Reklama