Łódź: 170 dni do końca stadionu ŁKS, teraz hala?

źródło: Lodz.Sport.pl / ExpressIlustrowany.pl

Łódź: 170 dni do końca stadionu ŁKS, teraz hala? Jutro pozostanie już tylko 170 dni do zakończenia pierwszej nowej trybuny stadionu dla ŁKS. Może już czas na budowę hali? Jej realizacja była zawieszona, Lodz.Sport.pl twierdzi, że może ruszyć wkrótce.

Reklama

Prace przy Al. Unii Lubelskiej postępują bardzo sprawnie. Jest już komplet dźwigarów nad centralnymi sektorami głównej trybuny, teraz prace budowlane skupiają się w narożnikach oraz we wnętrzu trybuny. Do zakończenia prac zostało mniej niż pół roku, a mecz otwarcia ma się odbyć pod koniec lipca.

Interesującą informacją może być za to planowany powrót do tematu mniejszej hali przy stadionie. Na jej realizację brakło środków przy pierwszym podejściu do budowy stadionu, ale realizacja nie została całkowicie zarzucona.

W urzędzie miasta liczą, że procedury związane z inwestycją ruszą najpóźniej w grudniu. Budowa hali miałaby potrwać maksimum rok i wynieść około 30 mln zł. Połowę z nich dołożyłoby Ministerstwo Sportu. Co prawda obok stoi Atlas Arena, ale to wielki obiekt, jedynie na duże wydarzenia.

Reklama