Tychy: Na otwarcie przyjedzie FC Köln

źródło: TVS.pl; autor: michał

Tychy: Na otwarcie przyjedzie FC Köln To ma być powtórka spotkania pucharowego sprzed prawie 40 lat. Tyle że z jednym wyjątkiem: stadion GKS Tychy już spełnia międzynarodowe normy. Poza meczem ma być też dzień otwarty – relacjonuje TVS.

Reklama

Aktualnie są średniakiem Bundesligi, ale marka FC Köln wciąż jest silna. Z kolei marka GKS Tychy jest cieniem tej sprzed prawie 40 lat, gdy oba zespoły spotkały się w europejskich pucharach. Tym bardziej obiecująco zapowiada się piłkarskie otwarcie Stadionu Miejskiego z udziałem tych właśnie drużyn.

- Wtedy spotkanie tutaj w Polsce zostało rozegrane na Stadionie Śląskim z tego względu, że ówczesny obiekt nie spełniał wymagań jeśli chodzi o europejskie puchary. Teraz tego problemu nie będzie, bo będzie to przecież supernowoczesny obiekt i chcemy niejako nadrobić te zaległości – uzasadnia dla TVS wybór rywala Michał Rus, rzecznik spółki Tyski Sport.

Jednocześnie spółka planuje zaproszenie wszystkich mieszkańców na dzień otwarty. Nie jest jeszcze pewne, czy oba wydarzenia odbędą się niezależnie, czy może zostaną połączone.  Do meczu otwarcia ma dojść w lipcu.

Stadion Miejski w Tychach© Michał Giel, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Stadion Miejski w Tychach© Michał Giel, www.edukacji7.pl (Tyski Sport S.A.)

Reklama