Sosnowiec: Koncepcja za kilka miesięcy, budowa od 2017?

źródło: DziennikZAchodni.pl / TwojeZaglebie.pl; autor: michał

Sosnowiec: Koncepcja za kilka miesięcy, budowa od 2017? Już za ok. 2 miesiące ma ruszyć konkurs na koncepcję nowego stadionu w Sosnowcu. Rozstrzygnięcia należy spodziewać się w tym roku, ale budowy najwcześniej w 2017 – relacjonuje „Dziennik Zachodni”.

Reklama

Nowy prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wczoraj opowiadał radnym o planach dla miasta. W sporcie ma się dziać wiele. Modernizacja stadionu Czarnych, remonty hal i całkiem nowa hala widowiskowa. Ale najważniejszym projektem ma być budowa zupełnie nowego Stadionu Ludowego.

Wiosną, najpewniej już na przełomie marca i kwietnia, ma ruszyć konkurs koncepcyjny. Co prawda poprzedni prezydent Sosnowca zapłacił za dwie koncepcje, ale obie były obliczone na większe trybuny (18 i 16 tysięcy). Teraz chodzi o obiekt mniejszy, dla 12 tys. widzów. - Nagrodą w tym konkursie będzie kwota 50 tysięcy złotych - mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Zakładając pozytywne rozstrzygnięcie konkursu, wizję nowego obiektu poznamy jeszcze w tym roku. Na ile będzie wiążąca, to zależy od miasta. Jednak realizacji nie należy się spodziewać wcześniej niż w 2017, ponieważ nie ma już źródeł finansowania z zewnątrz i miasto musi udźwignąć inwestycję samo.

Budowa nowego stadionu w Sosnowcu miałaby być zadaniem specjalnej spółki, którą powoła miasto. To ona zająć się będzie musiała wszelkimi aspektami formalno-prawnymi, jak chociażby uzyskaniem pozwolenia na budowę. Trudno dziś oszacować koszty budowy nowego obiektu, choć trudno liczyć na budżet pod granicą 100 milionów złotych.

Reklama