Rumunia: Znów plany budowy w Timisoarze

źródło: tion.ro | opracował: MK; autor: michał

Rumunia: Znów plany budowy w Timisoarze Być może jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego stadionu dla 35 tysięcy widzów. Tym razem rząd zamierza sfinansować projekt na zachodzie Rumunii. Trzeba tylko wybrać lokalizację w mieście.

Reklama

Stadionul Dan PaltinisanuBudowa nowego stadionu na 35 tys. miejsc i hali widowiskowej dla kolejnych 12-15 tysięcy widzów to dwa projekty, które ma zrealizować w Timisoarze rumuńskie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Władze miasta od lat planowały budowę nowej areny piłkarskiej, ale do dziś nie udało się żadnej koncepcji wdrożyć. Teraz samorząd będzie odciążony finansowo. Musi jedynie znaleźć optymalną działkę pod oba budynki – ok. 12 hektarów – uzbroić ją i przygotować dokumentację pod stadion i halę. Finansowanie dla samej budowy popłynie ze środków państwowych i ma się zamknąć w kwocie 85 mln € (366 mln zł).

W tej chwili nie jest jeszcze pewne, gdzie miałby stanąć nowy obiekt. Rozważane są lokalizacje m.in. w miejscu dzisiejszego Stadionul Dan Paltinisanu na południu miasta, a także wzdłuż Calea Torontalului na północy. Jeśli przygotowanie inwestycji pójdzie sprawnie, budowa może ruszyć jeszcze w tym roku.

Reklama