Rosja 2018: Prace w Sarańsku muszą przyśpieszyć

źródło: Euro.Futbol.ru; autor: michał

Rosja 2018: Prace w Sarańsku muszą przyśpieszyć Od wstrzymania budowy w 2013 roku nie dzieje się tu prawie nic. Pierwsza porcja świeżego betonu dopiero zostanie wylana. Władze nie mają złudzeń – trzeba budować szybciej.

Reklama

Formalnie do oddania do użytku stadion w stolicy republiki Mordowii zostało jeszcze ok. półtora roku, a część budowy jest już zakończona. Czasu wydaje się więc dużo, ale to tylko złudzenie. Od przerwania prac w 2013 na budowie niewiele się dzieje.

Aktualnie prace prowadzi 100 osób i 35 maszyn. Do stojących już elementów konstrukcji nie dodano jeszcze nowych, a pierwsza betonowa wylewka będzie najpierw testowana zanim właściwe betonowanie na budowie ruszy pełną parą.

Nic dziwnego, że podczas wczorajszego spotkania urzędników wszystkich szczebli dało jasny wniosek: prace trzeba przyśpieszyć. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy liczba robotników ma wzrosnąć trzykrotnie.

Aktualny stan prac można zobaczyć poniżej. Osiągnięto go już na początku 2013 roku, prawie dwa lata temu. Później samorząd wstrzymał prace, ponieważ rząd federalny zobowiązał się przejąć budowę w związku z wyborem miasta jako organizatora Mundialu 2018.

Stadion Yubileiniy

Reklama