Olsztyn: Maszty będą, ale droższe

źródło: Olsztyn.Gazeta.pl; autor: michał

Olsztyn: Maszty będą, ale droższe Pięciu oferentów zgłosiło się do postawienia masztów oświetleniowych na potrzeby Stomilu. Jednak nawet najtańsza oferta oznacza przekroczenie sumy szacowanej przez miasto – pisze Gazeta.pl.

Reklama

W czwartek w ratuszu otwarte zostały oferty firm zainteresowanych postawieniem masztów oświetleniowych na stadionie miejskim w Olsztynie. Dobra wiadomość jest taka, że zainteresowanie okazało się spore. Wpłynęło aż pięć ofert.

Miasto planowało przeznaczyć na prace związane z oświetleniem obiektu nieco ponad 3,6 mln zł (przy kryteriach: cena 90%, termin wykonania 10%). Wszystkie pięć ofert, które wpłynęły do tego czasu do ratusza przekraczają jednak zakładaną kwotę.

Najniższą ofertę złożyło przedsiębiorstwo Budoprzem z Olsztyna, które gotowe jest wykonać zadanie za niecałe 3,8 mln zł. Najdrożej zadanie wyceniła z kolei firma Delta Power z Warszawy, która zaproponowała przygotowanie oświetlenia za ponad 6,2 mln zł. Do przetargu stanęły jeszcze także Amnis Energia z Warszawy (niecałe 4,3 mln zł), Adalight z okolic Gostynina (4,65 mln) oraz Rad-Bud z Radomska (ponad 5,8 mln zł).

Władze miasta dały na to maksymalnie 120 dni od momentu podpisania umowy. Krótszy czas prac zaoferowały trzy firmy - Amnis Energia (75 dni), Rad-Bud (110 dni) i Budoprzem (100 dni). Na rozpatrzenie wniosków władze miasta mają miesiąc.

Reklama