Rumunia: Budowa w Krajowie ruszy w maju?

źródło: adevarul.ro

Rumunia: Budowa w Krajowie ruszy w maju? Rusza przetarg na budowę stadionu w rumuńskiej Krajowie. Już w maju powinna wystartować budowa, na którą wykonawca otrzyma zaledwie 13 miesięcy. Otwarcie już w 2016?

Reklama

Przez najbliższy miesiąc firmy z całej Europy mogą przygotowywać oferty na budowę nowego stadionu w Krajowie na południu Rumunii. 22 stycznia ma nastąpić otwarcie ofert, a wkrótce potem wybór tej najkorzystniejszej.

Zwycięzca nie będzie miał łatwego zadania. Budowa trybun na ponad 30 tys. widzów ma zająć zaledwie 13 miesięcy! Cały kontrakt potrwa co prawda 17 miesięcy, ale pierwsze 4 przeznaczone będą na opracowanie szczegółowej dokumentacji technicznej. Jeśli więc nie będzie opóźnienia w jej przygotowaniu, maj może być terminem rozpoczęcia prac na budowie.

Obiekt zajmie ok. 76 tys. m2 i będzie wysoki aż na 64 metry. Tak duża wysokość to efekt zadartego dachu, dzięki któremu stadion przybierze z zewnątrz formę jaja. Zastąpi wysłużony Stadionul Ion Oblemenco, otwarty w 1967 roku meczem młodzieżówek Rumunii i Polski.

Complex Ion Oblemenco

Reklama