Liga Europy: Legia jedzie do Amsterdamu

źródło: własne

Liga Europy: Legia jedzie do Amsterdamu Legia, a za nią jej kibice, jadą w lutym do Amsterdamu. Bo choć zakaz wyjazdowy jest, nie ma wątpliwości, że fanów z Warszawy na trybunach będzie można zobaczyć.

Reklama

Rękami Jerzego Dudka UEFA rozlosowała dziś pary 1/16 finału Ligi Europy. W piątej parze padło na Ajax Amsterdam i Legię Warszawa. Jedyny polski klub pozostający w europejskich rozgrywkach jedzie więc w lutym na Amsterdam ArenA.

Pierwszy mecz odbędzie się w Amsterdamie, zatem kibice z Warszawy zawitają do Holandii 19 lutego. Do tego czasu stadion zostanie minimalnie powiększony, osiągając pojemność 53 346 miejsc. Prace przygotowawcze już ruszyły (wczoraj odbył się ostatni mecz w tym roku) i zakończą się na początku stycznia.

Amsterdam Arena© Kai, BS-MA-BS.net

W meczach ligowych sektor gości mieści tam poniżej 2 tys. miejsc. Na mecze w LE ta liczba rośnie do granicy 3 tysięcy, jednak dla fanów Legii nie ma to znaczenia. Nie mają bowiem prawa zasiadać w sektorze dla przyjezdnych na mocy kary UEFA. Mogą za to próbować swoich sił w zakupie biletów na trybuny gospodarzy, co z pewnością wielu warszawiaków zrobi.

Rewanż na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się tydzień później, 26 lutego. Warto przy okazji przypomnieć, że stadion nie będzie już wówczas miał komercyjnej nazwy Pepsi Arena – uprawnienia wygasną z końcem roku.

Losowanie 1/8 finału Ligi Europy odbędzie się 27 lutego 2015.

Reklama