Florencja: Przełom w sprawie Fiorentiny za kilka miesięcy?

źródło: fiorentina.it; autor: michał

Florencja: Przełom w sprawie Fiorentiny za kilka miesięcy? Czy w 2015 zobaczymy, jak będzie wyglądał nowy stadion dla włoskiej Violi? Według prezydenta Andrea Della Valle prace są na ostatniej prostej i projekt ruszy za kilka miesięcy.

Reklama

W rozmowie ze stroną kibicowską Fiorentiny sternik klubu zapowiedział, że za kilka miesięcy kibice mogą spodziewać się postępów w sprawie nowego stadionu „Violi”. – Znacie nasze plany, jesteśmy w sprawie stadionu już na ostatniej prostej. Zajmie nam to jeszcze kilka miesięcy, ale to sprawa fundamentalna – zapewnił Andrea Della Valle.

Prezydent klubu zapowiedział, że zamierzają być drugim po Juventusie zespołem z własnym stadionem, wyprzedzając AS Romę. Ta deklaracja może jednak być odebrana nienajlepiej w Udine, ponieważ to właśnie Udinese jest najbliżej z budową prywatnego stadionu.

Nuovo Stadio Fiorentina

Nowy dom dla Fiorentiny ma mieścić ok. 40 tys. widzów i wraz z przyległymi funkcjami komercyjnymi pochłonie ponad 300 mln €. Planowanie jest już zaawansowane – od października nad projektem pracują nie tylko w klubie, ale też w samorządzie. Obiekt ma powstać w dzielnicy Marcafir do 2019 roku.

Aktualny plan jest jednym z kilkunastu (!), jakie w sumie powstawały dla „Violi”. Dotąd jednak żadna koncepcja nie doczekała się realizacji.

Reklama