Elbląg: Nowa trybuna czeka na odbiór

źródło: portEl.pl

Elbląg: Nowa trybuna czeka na odbiór Jeszcze w 2014 roku ma być odebrana, a od rundy wiosennej posłuży kibicom Olimpii. Na elbląskim stadionie przybędzie jednak niewiele miejsc. Dalsze zmiany przyjdą w 2015 – podaje portEl.pl.

Reklama

Od rundy wiosennej 2015 kibice Olimpii Elbląg otrzymają do dyspozycji 324 nowe miejsca siedzące. To stosunkowo niewiele, mniej od zapowiedzi magistratu z lipca, gdy prognozowano 410 krzesełek. Nowe miejsca powstały jako przedłużenie zbudowanej w 2011 trybuny wschodniej.

Prace nad prostą konstrukcją zaczęły się w pierwszym tygodniu listopada i już są zakończone. Inwestycja przechodzi teraz odbiory, które mają zakończyć się jeszcze przed Nowym Rokiem. Koszt rozbudowy to 771 tys. zł.

Suma wydana na przedłużenie trybuny to zaledwie jedna trzecia wszystkich planowanych na ten rok wydatków na stadion. W budżecie Elbląga było 2,5 mln zł na stadion przy Agrykola, ale nie udało się znaleźć wykonawcy dla pierwszego z łuków. Dlatego w 2015 znów Elbląg zapisał 2,5 mln zł.

- Na przyszły rok jest zaplanowana przebudowa trybuny betonowej od strony ul. Wspólnej. Trwają jeszcze rozmowy władz miasta z MOSiR-em na temat zakresu tej inwestycji i niewykluczone, że zakres rozbudowy będzie nieco szerszy od wcześniej planowanej. Jednak o szczegółach będzie można mówić na początku przyszłego roku – informuje Rafał Maliszewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Oferty na przebudowę łuku od strony ul. Wspólnej wpłynęły do ratusza w listopadzie. Nadal są analizowane przez komisję przetargową.

Reklama