Poznań: Miasto może odzyskać pieniądze za remont Inea Stadionu

źródło: PAP / własne | opracował: MK; autor: michał

Poznań: Miasto może odzyskać pieniądze za remont Inea Stadionu Po wykryciu w 2013 roku ponad 100 usterek na Inea Stadionie, urząd miasta wydał w tym roku ok. 2,2 mln zł na naprawę. Jest jednak szansa, że te środki odzyska od ubezpieczyciela – podał PAP.

Reklama

W 2013 roku nadzór budowlany podczas kontroli znalazł przy Bułgarskiej ok. 120 usterek wymagających naprawy. Choć nie zagrażały bezpośrednio życiu i zdrowi widzów, miasto otrzymało czas do 2015 roku na usunięcie fuszerek.

Inea Stadion© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Ponieważ jednak główny wykonawca Inea Stadionu zbankrutował, nie było mowy o wykonaniu przez niego napraw w ramach gwarancji. Miasto wzięło ciężar na swoje barki i w budżecie na 2014 rok zapisano prawie 4 mln zł na stadion, w tym 2,2 mln na remonty związane z uchybieniami.

Bardzo możliwe, że część tych środków uda się odzyskać. Okazuje się, że trwające negocjacje z ubezpieczycielem są bliskie szczęśliwego finału. Jak zapewnia POSiR, miasto i Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA są bliskie podpisania ugody, na podstawie której część wydatków na naprawę usterek zostanie zwrócona. Nie wiadomo, o jakiej sumie mowa, ponieważ negocjacje są objęte klauzulą poufności.

Reklama