Poznan: Lech inwestuje, miasto reperuje

źródło: Fakt.pl / GlosWielkopolski.pl; autor: michał

Poznan: Lech inwestuje, miasto reperuje Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w tym roku wydadzą 2,2 mln zł na usuwanie usterek wskazanych przez nadzór budowlany. Z kolei Lech pieniądze zainwestował w nową lożę biznesową dla 250 osób.

Reklama

INEA Stadion wciąż odczuwa skutki zeszłorocznej kontroli nadzoru budowlanego. A właściwie odczuwa je budżet Poznania. POSiR muszą wydać w tym roku 3,7 mln zł na prace na obiekcie, z czego 2,2 mln to właśnie naprawy związane z usterkami. Reszta to wydatki bieżące: przeglądy, konserwacja i mniejsze naprawy.

Jednocześnie od rundy wiosennej sporo się na stadionie zmieni, ale już nie za sprawą publicznych wydatków. Podczas meczu ze Śląskiem Wrocław (16 lutego) premierę odbędzie nowa loża biznesowa, która uzupełni ofertę Lecha dla klientów korporacyjnych.

Loża będzie miała standard nieco niższy od indywidualnych skyboksów, ale znacznie wyższy od zwykłych miejsc biznesowych na trybunie. To jedyne pomieszczenie, które można wynająć na dużą imprezę, dla 250 osób. Sala będzie mieć widok na murawę, ale ma funkcjonować nie tylko w trakcie meczów.

Reklama