Świętochłowice: PPP pomoże ożywić stadion na Skałce?

źródło: portalsamorzadowy.pl; autor: michał

Świętochłowice: PPP pomoże ożywić stadion na Skałce? Magistrat w Świętochłowicach zlecił analitykom sprawdzenie, czy uda się zmodernizować wielki stadion na Skałce w partnerstwie z prywatnym inwestorem.

Reklama

19 sierpnia Świętochłowice podpisały umowę z firmą Collect Consulting SA. Celem jest zbadanie, czy formuła PPP (partnerstwa publiczno-prywatnego) da możliwość zmodernizowania stadionu OSiR Skałka.

Rozległy obiekt jest dziś przestarzały i nie spełnia norm, a docelowo miałby umożliwić grę piłkarzom i żużlowcom – nawet na poziomie Ekstraligi. Zadaniem Collect Consulting będzie ustalenie, jaki jest optymalny model dla zrealizowania inwestycji.

stadion w ŚwiętochłowicachFot: Adam Szyszka

- Miasto Świętochłowice wpisuje się w coraz bardziej widoczną tendencję do brania pod uwagę przez polskie samorządy formuły PPP jako optymalnej, najbardziej efektywnej formy realizacji zadań i inwestycji publicznych. To słuszne podejście, tym bardziej, że mają one liczne ustawowe i faktyczne ograniczenia w zakresie zadłużania się, co niejednokrotnie uniemożliwia planowanie nowych przedsięwzięć – powiedział Radosław Polowy, prezes Collect Consulting.

Reklama