Łódź: Pieniądze na stadion Orła zapisane

źródło: DziennikLodzki.pl | opracował: MK; autor: michał

Łódź: Pieniądze na stadion Orła zapisane W przyszłorocznym budżecie Łodzi są już pieniądze na rozpoczęcie budowy 10-tysięcznika dla żużlowego Orła Łódź. Z kolei oszczędzone na kosztach projektowania środki dostaną sportowcy – pisze „Dziennik Łódzki”.

Reklama

Radni Łodzi zabezpieczyli pieniądze na budowę nowego stadionu żużlowego dla gromadzącego duże widownie Orła Łódź. W przyszłorocznym budżecie znajdzie się na ten cel 20 milionów złotych. Kolejne 25 milionów zapisano w wieloletniej prognozie finansowej.

Stadion Orła Łódź

Ostateczny koszt inwestycji będzie zależny od wyników przetargu, ale wydaje się, że 45 milionów jest wystarczającą kwotą. Sam Orzeł szacował, że potrzebnych będzie o 5 mln mniej. Na razie bardzo obiecująco wypadł przetarg na projekt, którego przygotowanie okazało się tańsze o ok. 300 tys. od planów miasta. Zamiast miliona potrzeba na niego 700 tys. zł, które były na ten cel wyznaczone już w tegorocznym budżecie.

Zaoszczędzone środki powinny zostać wydane w tym roku, dlatego radni przegłosowali rozdysponowanie ich w postaci premii dla sportowców piłkarzy i koszykarek Widzewa, siatkarek Budowlanych, żużlowców Orła i rugbistów Budowlanych.

Nowy stadion Orła ma powstać w miejscu istniejącego obiektu przy ul. 6 Sierpnia. To zaledwie 750 metrów na północ od budowanego obecnie obiektu ŁKS. Arena pomieści 10,4 tys. widzów przy pełnym zadaszeniu trybun.

Reklama