Elbląg: Nikt nie chce modernizować stadionu Olimpii

źródło: info.Elblag.pl | opracował: MK; autor: michał

Elbląg: Nikt nie chce modernizować stadionu Olimpii Przetarg na system identyfikacji elbląskiego stadionu to niekończąca się historia. Już czwarte otwarcie ofert miało nastąpić dziś. Ale zostało przełożone, ponieważ nikt się nie zgłasza.

Reklama

W ramach modernizacji stadionu przy Agrykola 8 w Elblągu ma powstać system identyfikacji widzów. Jest wymogiem II Ligi od stycznia i choć Olimpia spadła o stopień niżej, klub musi się przygotować na powrotny awans. Inwestycja jest też zresztą częścią obietnicy nowego prezydenta Elbląga, że doprowadzi do kompleksowej modernizacji stadionu.

Jednak już ten pierwszy krok sprawia ogromne problemy. Aktualnie trwa już trzeci przetarg (!) na system identyfikacji, w którym właśnie po raz trzeci (!) przedłużany jest termin na składanie ofert. Z 28 sierpnia datę zmieniano na 5 września, potem na 8, a teraz na 12 września. Według informacji serwisu info.Elblag.pl zainteresowania wciąż nie ma.

Każdorazowo mimo przedłużania terminu czas na wykonanie projektu i instalację systemu pozostaje niezmienny – to 25 listopada. Prawdopodobieństwo, że uda się w tym terminie rzeczywiście przeprowadzić inwestycję, spada z każdym ogłoszeniem o zmianach.

Kibice czekają nadal na ogłoszenie przetargu na wykonanie trybuny stalowej, które pierwotnie planowano na sierpień br. Jeszcze latem Miasto zapewniało, że do końca 2014 r., w ramach środków budżetowych, planowane jest wykonanie stanu surowego trybuny, zaś pozostałe roboty wykończeniowe miały zostać zrealizowane w 2015 r. Zapadła także decyzja, że przed zleceniem opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy z nadbudową budynku klubowego zostanie wykonana ekspertyza stanu technicznego obiektu.

Reklama