Bielsko-Biała: Pół roku opóźnienia, otwarcie w sezonie 2015/16?

źródło: PAP / Bielsko.Biala.pl | opracował: MK

Bielsko-Biała: Pół roku opóźnienia, otwarcie w sezonie 2015/16? Stadion Miejski w Bielsku-Białej miał być gotowy na otwarcie z końcem roku lub na początku 2015. Teraz ten termin przesunięto do lipca lub sierpnia 2015.

Reklama

Prowadzona przez BPBP inwestycja przy Rychlińskiego 19 w Bielsku-Białej ma pół roku opóźnienia. Stadion, którego zachodnia trybuna miała być ukończona z końcem roku, nie będzie gotowy aż do wakacji 2015.

Magistrat tłumaczy, że to wina zmian w projekcie, które jednak wynikają z ustaleń sprzed wielu miesięcy. Chodzi o rozmowy z mieszkańcami, wskutek których m.in. przeniesiono parking, a także nowe przepisy przeciwpożarowe. Rozmowy prowadzono jednak  w 2012 roku, a przepisy weszły w życie jeszcze wcześniej.

Opóźnienie część obserwatorów inwestycji wieszczyła od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz potwierdzono jego skalę oficjalnie. Być może jeszcze tej jesieni tymczasowa pojemność podniesie się o ok. 1800 miejsc poprzez otwarcie części wschodniej trybuny. – Udostępnienie jej w całości uniemożliwiają względy bezpieczeństwa - powiedział Tomasz Ficoń, rzecznik magistratu.

Aktualnie na budowie do końca zbliżają się roboty żelbetowe. Gotowa jest już cała widownia, wliczając realizowaną na końcu trybunę główną. Krzesełka są na północy, wschodzie, a także coraz liczniej na południu stadionu.

To tu znajdzie się sektor gości, który ma pomieścić wyjątkowo liczne grupy, osiągając ponad 2100 miejsc. Dla porównania, wymogi PZPN i UEFA nakazują oddanie gościom nie mniej niż 770 miejsc i taki sektor istnieje na najbardziej zbliżonym konstrukcyjnie stadionie, w Kielcach.

Stadion Miejski w Bielsku-BiałejFot: FilipBB / SSC (13.09.2014)

Stadion Miejski w Bielsku-BiałejFot: FilipBB / SSC (13.09.2014)

Stadion Miejski w Bielsku-BiałejFot: FilipBB / SSC (13.09.2014)

Stadion Miejski w Bielsku-BiałejFot: FilipBB / SSC (13.09.2014)

Reklama