Bezpieczeństwo: Bomba w telefonie? Lepiej skonfiskować

źródło: SKWK.pl / własne; autor: michał

Bezpieczeństwo: Bomba w telefonie? Lepiej skonfiskować Krakowska policja obawia się, że kibice mogą wnosić materiały pirotechniczne w… telefonach. Dlatego Cracovia zamierza odebrać kibicom Wisły wszystkie komórki przed zbliżającymi się derbami.

Reklama

O niecodziennej sytuacji kibiców krakowskiej drużyny poinformował wiceprzewodniczący rady nadzorczej Tadeusz Czerwiński. Przedstawiciel Wisły był na spotkaniu z wojewodą, policją i Cracovią przed nadchodzącymi derbami.

Tam właśnie usłyszał, że w ocenie policji telefon komórkowy może zostać wykorzystany do wnoszenia materiałów pirotechnicznych. Interpretacja o ewentualnym zagrożeniu telefonami nie jest nowa, ponieważ już w minioną niedzielę na meczu Wisły z Legią ochrona sprawdzała wszystkim wchodzącym, czy komórki są sprawne. Ochroniarze nie chcieli wyjaśniać przyczyn takich kontroli.

Derby Krakowa bez komórek

Według doniesień Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków dyrektor ds. bezpieczeństwa Cracovii poszedł jednak znacznie dalej. Zarządził, że kibicom Wisły po prostu będą odbierane telefony przed wejściem na stadion.

„Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, byłoby to jawną prowokacją i działaniem nie mieszczącym się w jakichkolwiek normach prawnych” – pisze SKWK. Kibice obawiają się, że takie działanie może być furtką dla uniemożliwienia kibicom nagrywania ew. bezprawnych działań.

Komentarz Stadiony.net: Specjalnie dla krakowskiej policji pokazujemy, jak wygląda raca i jak się ma jej rozmiar do wielkości telefonu komórkowego. Będziemy wdzięczni za demonstrację, jak miałaby się zmieścić w telefonie (wybraliśmy jeden z większych modeli, dla ułatwienia). Oczywiście w komórce może się zmieścić mniejsza petarda, np. niektóre hukowe. Ale ponieważ właśnie powiedzieliście kibicom Wisły, że w smartfonie żadnej nie wniosą, już wiedzą, gdzie ich nie chować. O ile w ogóle mieli zamiar, zanim ich o tym powiadomiliście.

Raca w telefonie - DIY

Z kolei do Cracovii mamy proste pytanie: Według danych tej samej policji z trybun po Państwa stronie stadionu leciały podczas ostatnich derbów domowej roboty petardy napchane gwoździami i śrubami. Ciekawi nas więc, jakie środki Cracovia podejmie wobec własnych kibiców i czy im również odbierze prewencyjnie podstawowy środek komunikacji?

Reklama