Wiedeń: Rapid złożył wniosek o pozwolenie na budowę

źródło: SKRapid.at

Wiedeń: Rapid złożył wniosek o pozwolenie na budowę Rapid Wiedeń dziś złożył w ratuszu wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu. Przy okazji stara się też o zmianę adresu na Gerhard-Hanappi-Platz 1.

Reklama

Do wiedeńskiego ratusza wpłynęły dziś dokumenty z wnioskiem o pozwolenie na budowę nowego stadionu Rapidu. Allianz Stadion został już wstępnie zaakceptowany przez planistów i władze miasta, dlatego decyzja o pozwoleniu na budowę powinna być tylko formalnością. Według klubu możliwe jest wciąż ruszenie z pracami przed końcem kalendarzowego lata, we wrześniu.

Allianz Stadion

Nowy 28-tysięcznik ma stanąć w miejscu dotychczasowego Gerhard-Hanappi-Stadion w 2016 roku. Ponieważ jednak nazwę sprzedano sponsorowi, Hanappi ma zostać uhonorowany w inny sposób. Rapid prosi, by zmienić adres areny na Gerhard-Hanappi-Platz 1. Dzięki temu twórca starego stadionu będzie wciąż upamiętniony. Jednocześnie zmiana adresu ma dotyczyć tylko stadionu, nie mieszkańców wokół.

To odpowiedź na krytykę wielu kibiców, że klub za pieniądze od sponsora usunął z nazwy stadionu klubową legendę. Niektórzy zapowiedzieli nawet bojkot nowej areny.

Inwestycję wartą 53 mln € ma prowadzić firma Strabag. Stadion Rapidu będzie oferował aż 2500 fotelików dla najbardziej zamożnych klientów, dzięki czemu ma pozwolić klubowi na umocnienie pozycji w Europie.

Reklama