Konin: Nie będzie doraźnej modernizacji dla Medyka

źródło: LM.pl

Konin: Nie będzie doraźnej modernizacji dla Medyka Medyk Konin świetnie radzi sobie w Lidze Mistrzyń, ale być może nie zagra w 1/16 u siebie. Nie udało się wyłonić wykonawcy zadaszenia dla Stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego.

Reklama

W Konińskim magistracie niepowodzeniem zakończył się już drugi przetarg na zadaszenie części widowni Stadionu Złotej Jedenastki na Podwalu. Doraźne zmiany miały na celu dostosowanie obiektu do wymogów 1/16 Ligi Mistrzyń, w których stadion musi mieć najniższą Kategorię 1 UEFA, w tym lożę VIP dla 50 osób czy kryty sektor prasowy na 20 miejsc.

W drugim przetargu zgłosiły się dwie firmy, ale każda z nich dała wyższą cenę wykonania tej usługi, niż przewidywał nasz kosztorys w granicach 200 tys. zł – pierwsza oferta opiewała na 278 tys. zł, a druga na ponad 300 tys. zł. Nie ma takiej opcji, żeby na jedno, czy dwa spotkania wydawać takie pieniądze. Byłoby to nie do pomyślenia. Ponadto samo wykonanie tej konstrukcji wychodziło poza okres rozgrywania tego spotkania – tłumaczy prezydent Józef Nowicki.

Jeśli stadion na Podwalu zostanie odrzucony, Medyk Konin rozegra swoje mecze na innym obiekcie. W pobliskim Kleczewie jest niewielki stadion na 800 osób, który jednak musi przejść wizytację PZPN zanim zostanie rezerwą dla Medyka.

Reklama