Lublin: Ruszają testy Stadionu Miejskiego

źródło: Gazeta.pl

Lublin: Ruszają testy Stadionu Miejskiego Budowa jest prawie ukończona, czas sprawdzić działanie systemów przed otwarciem. Na razie testowane jest oświetlenie, wkrótce przyjdzie czas na iluminację zewnętrzną – relacjonuje Gazeta.pl.

Reklama

Jak widać na najnowszych zdjęciach Urzędu Miejskiego w Lublinie, nowy stadion jest już przygotowywany do oficjalnego otwarcia. Ostatnie prace jeszcze trwają, ale przez najbliższy miesiąc nacisk położony będzie również na przeprowadzenie wszystkich testów.

Jako pierwsze sprawdzane jest sztuczne oświetlenie boiska. 18 masztów w sumie generuje światło o natężeniu 2055 lux, czyli dostatecznie mocne dla transmisji w HD. Pierwsze zdjęcia pokazują, że poszczególne lampy trzeba jeszcze ustawić pod odpowiednim kątem, by równomiernie naświetlały całe pole gry.

Stadion Miejski w LublinieFot: UM Lublin

Oprócz oświetlenia boiska, trybun i całego terenu wokół stadionu będzie testowana także iluminacja zewnętrzna, systemy nawadniania i odwadniania oraz pozostałe systemy techniczne i teletechniczne. Do wykonania zostało jeszcze... policzenie krzesełek. Ich dokładna liczba nie jest jeszcze znana, ponieważ niezależnie od dokumentacji były układane ręcznie i liczba w konkretnych rzędach może się różnić, zwłaszcza przy załamaniach trybun na łukach.

Pierwszą imprezą na stadionie będzie koncert. Ma się odbyć w sobotę 13 września. Sportowym otwarciem obiektu będzie mecz reprezentacji Polski i Włoch do lat 20. Odbędzie się 9 października.

Reklama