Ateny: Parlament przepchnął nowy stadion dla AEK

źródło: GreekReporter.com / własne | opracował: MK

Ateny: Parlament przepchnął nowy stadion dla AEK Wczoraj kibice Żółto-Czarnych mieli powody do świętowania. W greckim sejmie dostali zielone światło na budowę stadionu. Teraz tylko uzyskać pozwolenie i budować – relacjonuje GreekReporter.com.

Reklama

30 lipca w greckim parlamencie odbyło się głosowanie nad przepisami, wśród których jeden (tzw. Art. 81) dotyczył nowego stadionu w ateńskiej dzielnicy Nea Filadelfia. To właśnie tam AEK ma tereny po swoim starym stadionie. Od wczoraj te posiadłości są większe o ok. 2500 m2 i mają prawie 3 hektary, dzięki czemu zmieści się zaprojektowany w minionym roku nowy obiekt.

Artykuł 81 został przegłosowany znaczną większością głosów, choć zabrakło wsparcia opozycyjnej partii Syriza, która jako jedno z zaledwie dwóch ugrupowań głosowała przeciwko. Zielone światło od parlamentu to kolejny krok naprzód po aprobacie ministrów z greckiego rządu.

Agia Sofia

AEK musi jeszcze otrzymać pozwolenie na budowę, by ruszyć z projektem. To oznacza, że opóźnienie projektu jest już bardzo znaczące. Pierwotnie klub szacował, że uda się wbić pierwszą łopatę w styczniu tego roku, później miało do tego dojść w maju.

Nowy stadion będzie potrzebował ok. 24 miesięcy na powstanie. Pomieści 32,5 tysiąca widzów na dwóch poziomach widowni i zostanie utrzymany w klimacie luźno nawiązującym do architektury antycznej.

Reklama