Anglia: Nowe szczegóły stadionu dla Scunthorpe

źródło: scunthorpe-united.co.uk; autor: michał

Anglia: Nowe szczegóły stadionu dla Scunthorpe Kibice mogą odetchnąć z ulgą – nowy stadion stanie niespełna kilometr od obecnego. A przy nim znajdzie się aż 10 boisk treningowych i siedziba akademii piłkarskiej. Wniosek o pozwolenie na budowę już za 3 tygodnie.

Reklama

Zaprezentowane na początku roku wizualizacje nowego stadionu dla 12 tys. widzów (z opcją rozbudowy do 18) właśnie zostały osadzone w konkretnej lokalizacji. Władze klubu doszły do porozumienia z partnerem komercyjnym i wiedzą już, gdzie zbudują. Wspólnie z firmą Lucent Group zrealizują arenę zaledwie 900 metrów na południe od obecnego domu, Glanford Park.

Scunthorpe United StadiumWiz: Scunthorpe United FC, fwp group

Choć bliskość względem istniejącego stadionu to dobre wieści, nowa działka dziś jest w szczerym polu. Dlatego wielu kibiców chodzących dziś pieszo na mecze obawia się, jak będzie z dostępnością. Na pewno dobry będzie dojazd autem – stadion stanie przy trasie M181 i zostanie otoczony parkingami.

Scunthorpe United StadiumWiz: Scunthorpe United FC, fwp group

Na północ od głównego stadionu powstanie akademia piłkarska z zespołem pięciu boisk pełnowymiarowych i pięciu mniejszych. Cały kompleks zajmie ponad 240 tys. m2, ok. pięciokrotnie więcej niż dzisiejszy stadion z przyległymi parkingami.

Scunthorpe United zamierzają zapłacić 18 mln funtów za całą inwestycję (ok. 95 mln zł) i po jej ukończeniu będą właścicielami całości. Wniosek o pozwolenie na budowę ma wpłynąć do samorządu już 18 sierpnia.

Scunthorpe United StadiumWiz: Scunthorpe United FC, fwp group

Reklama