Turcja: Ruszył „big lift” w Bursie

źródło: własne

Turcja: Ruszył „big lift” w Bursie Jeden z największych budowanych obecnie stadionów w Turcji po długim oczekiwaniu ruszył z miejsca. Od środy stopniowo podnoszone są liny przyszłego dachu.

Reklama

Budowa nowego stadionu w Bursie miała pierwotnie zakończyć się w tym roku, jednak ten termin dziś jest już poza zasięgiem. Czy uda się otworzyć obiekt bez jego ukończenia jeszcze w 2014? Władze miasta twierdzą, że tak – bliżej końca rundy jesiennej. Jednak i to rozwiązanie wydaje się dyskusyjne, nawet biorąc pod uwagę zakończony jeszcze w zeszłym roku stan surowy.

Na razie, po długim oczekiwaniu, ruszył proces podnoszenia głównej linowej konstrukcji dachu. Od środy ekipa złożona ze specjalistów z siedmiu krajów obserwuje, jak liny centymetr po centymetrze posuwają się w górę. Przygotowania opóźniały się z różnych względów – np. nieterminowe dostawy materiałów czy bardziej losowe przerwy w dostawie prądu.

Efektem prac będzie zlecony firmie Kazova dach o wadze ok. 7 tys. ton i o powierzchni aż 80 tys. m2. Poszycie z membrany PTFE (wewnętrzna część) oraz aluminium (zewnętrzna część dachu i elewacja) będzie wykonane w barwach klubowych Bursasporu – białej i zielonej.

W maju władze Bursy poinformowały, że stadion będzie miał sponsora. Jego nazwa nie jest obecnie znana, za to podany został kształt przyszłej nazwy. Zgodnie z preferencją kibiców zachowana będzie aktualna i robocza nazwa Timsah Arena, przed którą dostawiony zostanie sponsor.

Timsah Arena

Timsah Arena

Reklama