Katar: Prace przygotowawcze ruszają w Al-Wakrah

źródło: arabianbusiness.com; autor: michał

Katar: Prace przygotowawcze ruszają w Al-Wakrah Pierwsza budowa Mistrzostw Świata 2022 już prawie startuje. Najwyższy komitet podpisał umowę na prace przygotowawcze. We wrześniu wmurowanie kamienia węgielnego, a do końca roku wejście głównego wykonawcy?

Reklama

Firma HBK Contracting podpisała umowę na prace przygotowawcze nad Al-Wakrah Stadium. Zadaniem wykonawców będzie ogrodzenie i oczyszczenie działki, a także przygotowanie wykopów pod fundamenty pierwszego stadionu Mistrzostw Świata 2022.

Już za ok. 4 miesiące działka ma być wstępnie przygotowana. Na wrzesień przewidziano oficjalną ceremonię wmurowania kamienia węgielnego. Przed końcem roku ma zostać ogłoszony główny wykonawca stadionu, ale nie jest pewne, czy prace rozpocznie jeszcze w 2014, czy dopiero w 2015 roku.

Al Wakrah Stadium

Stadion w Al-Wakrah pomieści ok. 45 tys. widzów w trakcie Mistrzostw Świata, a o połowę mniej po zakończeniu imprezy. Za projekt odpowiada słynna Irakijka Zaha Hadid, która jeszcze przed rozpoczęciem prac stała się obiektem kontrowersji na podstawie rzekomego podobieństwa stadionu do waginy.

Przy stadionie znajdzie się też miejsce dla wielu innych funkcji. Na 560 tys. m2 (nie licząc stadionu) mają powstać park, meczet, hotel, sklepy, dom weselny, centrum kształcenia zawodowego i inne budynki.

Reklama