Gdańsk: PGE Arena w kierunku promowania zdrowej aktywności

źródło: PGEArena.Gdansk.pl

Gdańsk: PGE Arena w kierunku promowania zdrowej aktywności PGE Arena dołączyła do sieci Healthy Stadia. Podstawowym celem HS jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia przez operatorów stadionów.

Reklama

W ostatnich miesiącach wyraźnie widać, że PGE Arena skupia się na promowaniu zdrowia. Choć podstawą funkcjonowania wciąż są mecze Lechii, stadion na własną rękę zaprasza mieszkańców na rolki, rowery, bieganie, gimnastykę, zumbę i nie tylko. Teraz wysiłki zaowocowały dołączeniem do sieci Healthy Stadia, która skupia właśnie takie, prozdrowotne podejście.

- Bycie w europejskiej sieci Healthy Stadia to dla nas potwierdzenie tego, że PGE Arena efektywnie dba o ekologię, zdrowie stadionowych gości i pozytywne zmiany w ich trybie życia. Certyfikat Healthy Stadia traktujemy również jako wielką odpowiedzialność  – mówi Tomasz Kowalski, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator. – Na pewno będziemy dbać o dotychczasowe standardy i ciągle się rozwijać między innymi właśnie dzięki tej nowo nawiązanej współpracy.

- Już budując PGE Arenę mieliśmy oczekiwania w kierunku, który teraz jest realizowany i właśnie został doceniony tj. obiektu, który będzie służył mieszkańcom, nie tylko zapraszając ich na imprezy masowe, ale zachęcając do aktywnego spędzania z inwestycją w  zdrowie – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – Stadion startując w swoje życie obiektowe w czasie Euro 2012, zapewnił Gdańskowi największe jak dotąd sportowe emocje, teraz staje się miejscem do którego chętnie przybywają całe rodziny, a jego rozwój w najbliższym czasie na pewno tę tendencję jeszcze pogłębi.

Reklama