Dżakarta: Budowa Stadionu BMW (prawie) rusza

źródło: TheJakartaPost.com

Dżakarta: Budowa Stadionu BMW (prawie) rusza Ciężki sprzęt wjeżdża na 11 hektarów parkowej zieleni, ale to jeszcze nie maszyny głównego wykonawcy. Przygotowaniem działki zajmie się lokalna agencja samorządowa, budowa ruszy później.

Reklama

Rozwój Parku BMW w północnej Dżakarcie jest blokowany od 11 lat, ponieważ wiele osób uważa się za prawowitych właścicieli tego terenu. Podczas gdy spory prawne się toczą, również budowa największego nowoczesnego stadionu piłkarskiego na tym terenie się opóźnia.

Dziś Stadion BMW ma już ponad pół roku poślizgu wobec pierwotnie szacowanego harmonogramu. By nie przedłużać oczekiwania dłużej, Agencja ds. Młodzieży i Sportu ruszyła w piątek z pracami przygotowawczymi. Dotyczą one ok. 1/6 całego parku, czyli 11,5 z 66 hektarów. Do tych ziem miasto ma pełne prawo, więc można ruszać z pracami przygotowawczymi bez ryzyka utraty terenu w sądzie.

Co ważne, prac nie rozpoczyna główny wykonawca, ponieważ ten nie został jeszcze wybrany. Za publiczne pieniądze (ok. 4,3 mln $) wykona to miejska spółka, która odda następnie teren gotowy do rozpoczęcia właściwej budowy.

Stadion BMW

Stadion BMW

Reklama