Anglia: Boston United chcą pozwolenia na budowę

źródło: własne

Anglia: Boston United chcą pozwolenia na budowę Prywatny inwestor złożył w piątek wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu. Zmieniono przy okazji projekt, do którego dołożono halę widowiskowo-treningową dla mieszkańców.

Reklama

Przedstawiony na początku listopada 2013 plan budowy nowego stadionu dla Boston United jest coraz bliżej realizacji. Obiekt pomieści ponad 4 tysiące widzów, maksymalnie w okolicach 5 tysięcy.

Od czasu prezentacji pierwotnej koncepcji zmienił się wskutek konsultacji społecznych. Zaproszono do nich ok. 5500 osób mieszkających w okolicy. W planie uwzględniono halę widowiskowo-treningową, z której mieszkańcy będą mogli korzystać.

Stadion spełni wyjściowo wszystkie wymogi Conference Premier League, czyli piątej ligi angielskiej. Bez większych wydatków będzie go jednak można dostosować do wyższej klasy rozgrywkowej. Ma stanąć na południowym zachodzie Bostonu dzięki partnerstwu klubu piłkarskiego z deweloperem Chestnut Homes, który złożył wniosek o pozwolenie na budowę w piątek.

Poniżej można porównać wizualizacje z 2013 i 2014 roku.

2013

The Quadrant

The Quadrant

2014

The Quadrant

The Quadrant

Reklama