Świdnik: Otwarcie w lipcu przeciwko Cracovii

źródło: DziennikWschodni.pl; autor: michał

Świdnik: Otwarcie w lipcu przeciwko Cracovii Sektor gości gotowy, kończy się instalacja krzesełek – czas pomyśleć o otwarciu. Nowy stadion w Świdniku co prawda powstał z opóźnieniem, ale już jest. Pierwszy raz ma przyjąć widzów na początku lipca – relacjonuje DziennikWschodni.pl.

Reklama

Nowy stadion w Świdniku pierwotnie miał być gotowy jeszcze w październiku 2013. Ostatecznie jednak opóźnienia sprawiły, do dziś nie jest w pełni gotowy. Pod koniec zeszłego tygodnia instalowano jeszcze krzesełka na trybunie przeciwległej, a na tej głównej prace trwają dalej.

Ogółem jednak finisz jest na wyciągnięcie ręki, dlatego miasto już planuje uroczyste otwarcie. – Prace są już na końcowym etapie – wyjaśnia Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik. – 5 lipca chcemy oficjalnie otworzyć ten stadion meczem między Avią Świdnik a Cracovią Kraków. Chcemy zaprosić na to spotkanie mieszkańców i pokazać im obiekt.

nowy stadion w ŚwidnikuFot: alig

Urzędnicy liczą, że do końca czerwca potrwa rozliczenie inwestycji i odbiory. – W lipcu i sierpniu wprowadzimy wyposażenie – zapowiada sekretarz Świdnika. – Zostaną zatrudnieni też pracownicy – dwie, trzy osoby. Chcemy ustalić też grafik wykorzystania tych obiektów. I dodaje: - Zarządca stadionu zostanie wybrany w przetargu.

Przebudowa stadionu Avii to koszt ok. 19 mln zł, z czego 10 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Teraz miasto liczy jakie będą koszty utrzymania tego obiektu.

Reklama