Łódź: Duże zainteresowanie stadionem Widzewa

źródło: Sport.pl; autor: michał

Łódź: Duże zainteresowanie stadionem Widzewa Potencjalni oferenci nadesłali już kilkadziesiąt pytań związanych z budową nowych trybun przy ul. Piłsudskiego w Łodzi. Bardzo możliwe, że przetarg zostanie z tego powodu przedłużony – pisze Sport.pl.

Reklama

Taki scenariusz można było przewidzieć z wyprzedzeniem – przetarg na nowy stadion dla Widzewa ma szeroki zakres, pewną elastyczność dla wykonawców, ale też bardzo ograniczony budżet (170 mln zł na stadion i drogi wokół). W związku z tym pojawiło się już kilkadziesiąt zapytań od potencjalnych oferentów, którzy chcą ustalić jak najwięcej szczegółów przed złożeniem ofert.

W czwartek przedstawiciele 10 firm odbyli ok. godzinną wizytę na stadionie, gdzie mogli dokonać swoistej wizji lokalnej, stworzyć doraźną dokumentację zdjęciową obiektu i przyjrzeć się temu, co będzie trzeba zburzyć.

Wszystkie odpowiedzi na złożone pytania powinny pojawić się na stronie Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi w najbliższych dniach. W przyszłym tygodniu powinniśmy również poznać szczegóły na temat ewentualnego przedłużenia przetargu. Miasto może dać oferentom więcej czasu, widząc zainteresowanie i pytania. Pierwotny termin zakończenia przetargu to 28 kwietnia.

Reklama