Arabia Saudyjska: Otwarcie giganta w Dżuddzie 1 maja

źródło: alarabiya.net; autor: michał

Arabia Saudyjska: Otwarcie giganta w Dżuddzie 1 maja Agencja informacyjna Al Arabiya potwierdza, że 1 maja zostanie oficjalnie otwarty King Abdullah Stadium. Choć na inaugurację czeka od paru miesięcy, to stadion na 60 tys. widzów powstał w rekordowo krótkim czasie.

Reklama

King Abdullah Sports City Stadium miał być oddany jeszcze w zeszłym roku. I choć budowa właściwie skończyła się na styk, cały pierwszy kwartał 2014 roku minął na wyposażaniu i dogrywaniu funkcjonowania najnowszej areny Arabii Saudyjskiej.

Położony na północ od Dżuddy gigant pierwszy raz przyjmie kibiców już 1 maja. Tego dnia na obiekcie zaplanowano finał krajowego pucharu King Cup of Champions. Mecz zostanie połączony z imponującą ceremonią otwarcia.

Bardziej imponująca jest jednak sama inwestycja. Mieszczący 60 tysięcy widzów stadion powstał w niewiele ponad rok! Essam Tawfiq, dyrektor ds. publicznych agencji Aramco, przyznał w rozmowie z Al Arabiyą, że warta ponad 500 mln $ budowa trwała jedynie 14 miesięcy. By realizacja w tak krótkim czasie była możliwa, na budowie przez 24 godziny na dobę pracowało łącznie ok. 8400 robotników!

Stadion jest częścią King Abdullah Sports City. W ramach kompleksu istnieje również hala widowiskowa dla 2 tys. widzów, mały stadion lekkoatletyczny z trybuną na 1000 osób oraz meczet. Całość wpisana jest w kształt koła wytyczonego przez ogromny parking, mieszczący ok. 45 tys. aut.

King Abdullah Sports City Stadium

King Abdullah Sports City Stadium

Reklama