Turcja: To najdroższe bramki świata?

źródło: TodaysZaman.com / Radikal.tr; autor: michał

Turcja: To najdroższe bramki świata? Nie, ten tekst nie jest o golu na wagę milionowych premii. Tu mowa dosłownie o dwóch bramkach wartych ponad 4 miliony złotych! Czyli ponad 15 razy więcej niż powinny kosztować.

Reklama

Niecodziennego odkrycia dokonał turecki trybunał kontroli (TCA), odpowiednik polskiej NIK. Budująca stadiony w kraju naczelna administracja budownictwa mieszkaniowego (TOKI) zapłaciła wielokrotnie więcej niż powinna za bramki dla dwóch aren – w Sivas i w Malatyi.

Zestaw dwóch bramek, flag narożnych i oznaczeń boiska był w każdym z tych przypadków wyceniony na 192,5 tys. lir (260 tys. zł). Jednak TOKI zapłaciła za bramki ponad 3 mln w przypadku Sivas Areny i kolejne 2 mln z górką na Malatya Arenie. W sumie spółka zapłaciła w przeliczeniu 7,6 mln zł (!) za wyposażenie boisk w niezbędne elementy. Może się więc okazać, że oba stadiony będą znacznie droższe niż oczekiwano wcześniej.

Oba stadiony będą mieć pojemność 25 tys. miejsc siedzących pod dachem i mają być oddane przed końcem tego roku. Każdy z nich ma według kontraktu pochłonąć ok. 80 mln lir (110 mln zł).

Sivas Arena

Sivas Arena

Malatya Arena

Malatya Arena

Reklama