Teksas: Otwarcie McLane Stadium w sierpniu

źródło: star-telegram.com; autor: michał

Teksas: Otwarcie McLane Stadium w sierpniu Znamy już najbardziej prawdopodobną datę otwarcia McLane Stadium, jednej z największych inwestycji trwających w USA. Gospodarze obiektu zagrają dopiero jako drudzy.

Reklama

McLane Stadium w teksańskim Waco to wyjątek wśród stadionów futbolu uniwersyteckiego w USA, ponieważ jego trybuny będą z większości zadaszone. Jednocześnie otwarta na południe bryła stworzona przez pracownię Populous nadaje mu ciekawy kształt.

I już jest prawie gotowa. Trwają ostatnie prace konstrukcyjne, a wkrótce cały stadion będzie już tylko czekał na wykończenie oraz wyposażenie. Nic więc dziwnego, że najważniejszym tematem na inwestycji realizowanej przez Baylor University jest mecz otwarcia. Co interesujące, miejscowy zespół Baylor Bears najpewniej nie zagra podczas inauguracji.

Prawdopodobnie meczem otwierającym warty 250 mln $ obiekt będzie spotkanie dwóch innych zespołów akademickich: Aledo Bearcats oraz CPHS Football z Cedar Creek. Oba zespoły mają blisko do Waco i oba ostatnio osiągały sukcesy, teraz chcąc zawalczyć o supremację na neutralnym terenie.

Do ustalenia zostały koszty organizacji meczu, który miałby się odbyć 29 sierpnia. Dotychczas stawka za wynajem stadionu na Baylor University wynosiła 7500$ od każdego zespołu oraz 1$ od każdego sprzedanego biletu. Wraz z otwarciem McLane Stadium najpewniej cena wzrośnie, ale organizatorzy liczą, że nie będzie dużej różnicy.

Baylor Bears mają zagrać pierwszy mecz tydzień później, na początku września 2014.

McLane Stadium

McLane Stadium

Reklama