Sao Paulo: Znów śmierć na budowie Areny Corinthians

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Znów śmierć na budowie Areny Corinthians To trzecia ofiara przy budowie areny otwarcia, a siódma w ogóle na stadionach budowanych na Mundial. Tym razem tragiczny w skutkach okazał się upadek z wysokości ośmiu metrów.

Reklama

Fabio Hamilton da Cruz wczoraj spadł z konstrukcji tymczasowej trybuny na Arenie Corinthians, najbardziej opóźnionym stadionie Mistrzostw Świata 2014. Po upadku z prawie ośmiu metrów pracownik został jeszcze odwieziony do szpitala, jednak tam nie udało się uratować jego życia.

Fabio jest trzecim robotnikiem, który stracił życie na budowie stadionu w Sao Paulo. Wcześniej, w listopadzie 2013, wypadek dźwigu spowodował śmierć dwóch innych pracowników i wstrzymał budowę.

Według naszych informacji to siódma ofiara śmiertelna na budowach stadionów Mundialu 2014. Dwie osoby zginęły, a jedna zmarła na placu budowy Areny da Amazonia, a jedna na Estadio Nacional w Brasilii.

Najnowsze smutne wieści z Sao Paulo zbiegają się w czasie z informacją FIFA, że w podziękowaniu za włożoną pracę firmy budujące stadiony otrzymają w sumie 50 tys. darmowych biletów dla swoich pracowników.

Reklama