Sao Paulo: Ostatni fragment dachu, zaawansowanie już 98%

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Ostatni fragment dachu, zaawansowanie już 98% Zaledwie kilkanaście godzin temu udało się ułożyć ostatni fragment dachu na Arenie Corinthians. Pojawił się w narożniku, w którym doszło do tragedii w listopadzie. Stadion wkrótce osiągnie docelowy wygląd.

Reklama

Operacja trwała prawie sześć godzin. Tyle czasu wymagało precyzyjne osadzenie ostatniego z siedmiu segmentów dachu za bramką i ostatniej kratownicy dachowej w ogóle. Tym samym wczoraj zakończyła się budowa konstrukcji stalowej zadaszenia.

Pozostało ułożenie poszycia, a pod ostatnim montowanym elementem ułożenie elewacji i wykończenie powierzchni użytkowych.

Arena CorinthiansFot: SC Corinthians Paulista

Przypomnijmy, że to właśnie w tym miejscu na północy Areny Corinthians doszło w listopadzie do tragedii. Brakujący element zadaszenia runął, a wraz z nim dźwig samojezdny, który go trzymał. Zginęły dwie osoby. Dopiero pod koniec stycznia, po opracowaniu strategii naprawczej, udało się usunąć zwaloną masę ponad 100 ton stali.

Dzięki wczorajszej operacji wkrótce będzie można usunąć tymczasowe podpory stojące za bramkami, które oczekują, aż dach będzie w stanie utrzymać się samodzielnie.

Wtedy poznamy ostateczny kształt stadionu. Jego zaawansowanie dziś szacowane jest już na 98%. Mimo to dopiero w połowie maja uda się przeprowadzić pierwszą imprezę, ponieważ poza dachem trwają prace nad tymczasowymi trybunami na czas Mundialu 2014.

Reklama