Sao Paulo: Jeszcze miesiąc opóźnienia na Arenie Corinthians

źródło: AP / własne

Sao Paulo: Jeszcze miesiąc opóźnienia na Arenie Corinthians Stadion meczu otwarcia Mistrzostw Świata 2014 będzie gotowy do odbycia pierwszych testów dopiero na 4 tygodnie przed imprezą! To wyjątkowo duże opóźnienie, ale FIFA uspokaja.

Reklama

Sekretarz generalny FIFA wczoraj przyznał, że Arena Corinthians nie będzie gotowa w połowie kwietnia, jak pierwotnie planowano. Stadion, na którym 12 czerwca ma się odbyć mecz otwarcia Mistrzostw Świata 2014, będzie zdolny zorganizować pierwszą imprezę dopiero 15 maja.

Tak późno nie był otwierany jeszcze żaden stadion na Mundial, jednak Jerome Valcke zapewnia, że nie ma obaw o problemy w trakcie turnieju. – Nie ma już krytyki, ale jest wyzwanie. […] Musimy pracować w takich warunkach, że beton jeszcze nie wysechł, a my już ustawiamy sprzęt – opisał sekretarz FIFA w rozmowie z mediami.

Valcke podkreślił, że przygotowanie stadionu na tak duży turniej trwa ok. 90 dni, ale kiedy w końcu Arena Corinthians zostanie otwarta w maju, będzie już w pełni przygotowana. Dzięki temu miesiąc powinien wystarczyć na wszystkie testy z udziałem publiczności.

Aktualnie na budowie udało się już niemal w całości zlikwidować szkody powstałe po katastrofie z listopada 2013. Trybuny są niemal gotowe, jednak trwa wciąż ustawianie tymczasowych sektorów, które mają pomieścić 21 tysięcy widzów podczas turnieju. Poniżej film z prezentacją tymczasowej konstrukcji, a pod nim aktualne zdjęcia z budowy.

Arena CorinthiansFot: O FISCAL DA FIEL

Arena CorinthiansFot: O FISCAL DA FIEL

Arena CorinthiansFot: O FISCAL DA FIEL

Reklama