Nowa budowa: Stadion Hristo Botev

źródło: własne; autor: michał

Nowa budowa: Stadion Hristo Botev Projekt już Wam pokazaliśmy, a od dziś – dzięki uprzejmości bułgarskich kibiców – na Stadiony.net znajdziecie również zdjęcia z budowy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwszy nowoczesny stadion w Bułgarii.

Reklama

Jeszcze w 2013 roku mielibyśmy twardy orzech do zgryzienia. Nie moglibyśmy sugerować, że właśnie Botev Płowdiw będzie pierwszym bułgarskim klubem z nowym, własnym stadionem. Ten obiekt był w zeszłym roku jednym z dwóch prywatnych stadionów w budowie.

Teraz jednak konkurenci w Sofii stanęli z braku środków, a w Płowdiw prace idą dalej bardzo sprawnie. Po tym, jak w lipcu zeszłego roku ruszyła rozbiórka wschodniego wału, dziś budowa jest zaawansowana już z trzech stron stadionu.

Stadion Hristo BotevFot: Стадион "Христо Ботев"

Na wschodzie i południu żelbet wyszedł ponad poziom gruntu, co możecie oglądać w galeriach z budowy, udostępnionym przez tworzony oddolnie profil Stadionu Hristo Boteva na facebooku.

Docelowa bryła widoczna w wizualizacjach projektu będzie widoczna za niewiele ponad rok, dlatego sprawdzajcie postępy na Stadiony.net regularnie!

Reklama