Niemcy: Stadion w Kaiserslautern jest za duży?

źródło: volksfreund.de; autor: michał

Niemcy: Stadion w Kaiserslautern jest za duży? We wczorajszym programie telewizyjnym padła nieoczekiwana wypowiedź ze strony dyrektora 1. FC Kaiserslautern. Stefan Kuntz stwierdził, że istniejący stadion jest dla jego klubu zbyt duży i zbyt drogi.

Reklama

W programie publicystycznym „Zur Sache Rheinland-Pfalz!” dyrektor wykonawczy 1. FC Kaiserslautern Stefan Kuntz zwrócił uwagę, że powiększony na Mistrzostwa Świata 2006 stadion w Kaiserslautern nie spełnia oczekiwań klubu.

Fritz-Walter-Stadion jest po prostu za duży. Pojemność to prawie 50 tys. widzów (wliczając miejsca stojące), podczas gdy średnia widownia grającego aktualnie w drugiej lidze klubu to 30,4 tys. widzów.

- To nie tylko kwestia zbyt dużego rozmiaru – wyliczał Kuntz, który przypomniał, że samo utrzymanie obiektu w 2. Bundeslidze to koszt rzędu 10 mln € (ponad 40 mln zł) rocznie.

Wypowiedzi pojawiają się w nieprzypadkowych okolicznościach, ponieważ przedmiotem debaty publicznej stała się umowa dzierżawy stadionu przez 1.FCK. Stowarzyszenie podatników uznało, że korzystne warunki stanowią naruszenie interesu publicznego na rzecz klubu. Sprawę zbada komisja finansowa stanowego parlamentu, miejska inspekcja nie wykazała nieprawidłowości.

Reklama