Niemcy: Radni zgodzili się na budowę w Ćwikowie

źródło: 4-liga.com; autor: michał

Niemcy: Radni zgodzili się na budowę w Ćwikowie Z kibicami i działaczami FSV Zwickau na widowni ćwikowscy radni zagłosowali za budową nowego stadionu. Przygotowania mogą ruszyć tej jesieni, a budowa latem 2015 – pisze 4-liga.com.

Reklama

Cztery trybuny i 10 tys. miejsc z możliwością powiększenia – ten plan znamy już od ponad roku. Do wczoraj nie było jednak zgody miasta na budowę, ponieważ poprzednia aprobata radnych z września 2013 została unieważniona z przyczyn formalnych.

Tym bardziej istotne dla kibiców i przedstawicieli klubu było wczorajsze głosowanie, w którym 28 rajców opowiedziało się za budową, 18 było przeciw, a jeden niezdecydowany.

Ponowne zatwierdzenie oznacza, że nowy stadion wart 18 mln € może wkrótce wejść w fazę realizacji. Najpierw jednak konieczne będą prace przygotowawcze. Te mogą ruszyć jesienią, ale nie są przesądzone.

Jeśli tak się stanie, właściwa budowa może zacząć się latem 2015. Na postawienie prostej konstrukcji autorstwa biura ARC potrzeba ok. roku. Otwarcie w optymistycznym scenariuszu planowane jest więc na początek sezonu 2016/17.

Reklama