Moskwa: Kryzys na Ukrainie wpłynie na otwarcie Spartaka?

źródło: RIA.ru; autor: michał

Moskwa: Kryzys na Ukrainie wpłynie na otwarcie Spartaka? Już w lipcu najnowocześniejszy stadion Moskwy ma zostać zainaugurowany. I choć właściciel Spartaka zapewnia, że plan goszczenia Dynama Kijów jest aktualny, w Kijowie nastroje są zgoła odmienne.

Reklama

W lutym Spartak i Dynamo Kijów ogłosiły plan, by odświeżyć ich wielką rywalizację z czasów ZSRR meczem towarzyskim. Nie byle jakim, bo meczem otwarcia Otkritie Areny, nowego stadionu Spartaka.

Impreza zaplanowana na lipiec wciąż jest aktualna ze strony Spartaka. Zapewnił o tym w piątek Leonid Fedun, miliarder i właściciel klubu, który zbudował prywatnie stadion dla Spartaka. Fedun wystąpił z wnioskiem do ukraińskiego związku piłkarskiego o zgodę na mecz.

O ile jednak Spartak wyraża gotowość, w Dynamie jest zupełnie inaczej. Niedawno stowarzyszenie kibiców napisało do klubu w sprawie tego meczu. Apelują, by Dynamo nie jechało do Moskwy z obawy o potencjalne prowokacje.

Prezydent klubu, Ihor Surkis, również uważa ewentualny mecz za „niestosowny” w obecnej sytuacji między obydwoma krajami.

Otkritie Arena

Otkritie Arena

Reklama